Ти знав це про рафтинг ?

Рафтинг в Україні. В наш час активно розвивається водний туризм, а саме рафтинг та сплави на катамаранах  і байдарках. Україну прийнято вважати царством степу та лісостепу, але насправді у нас безліч бурхливих і спокійних річок придатних для розвитку рафтингу і сплавів.   Окрім того що Україна омивається водами двох морів ми маємо більш сімдесяти тисяч річок, озер ставків і водосховищ. Але не всі річки придатні для рафтингу. Це зумовлено нерівномірністю річкової мережі ну і звичайно ж залежить клімату та характеру рельєфу. Найкращим потенціалом для розвитку рафтинг в Україні володіють 163 річки. Загальна протяжність водних шляхів, немов створених для розвитку водного туризму більше 1500 кілометрів. Сплави на рафтах та катамаранах можна розпочинати хоч з Європи, через Віслу, Дунай, Дністер. Найбільш екстремальні туристичні маршрути проводяться по карпатським річкам: Чорному і Білому Черемоші,  Пруту, а також по не менш мальовничим водам Південного Бугу, Дністра, Десни, Дніпра і так далі.

Категорії.

В залежності від комплексу природних умов усі ріки України можна розділити на три категорії. В яких враховується наявність природних перешкод і складність їх подолання, ухил русла, швидкість течії і ще ряд особливостей. І кожна категорія по своєму цінна для розвитку водних видів туризму.
Загалом до першої категорії складності відносяться річки розміщені на низовині. Що до другої категорії, то це річки які знаходяться на верховинах. І найцікавіші та найбільш екстримальні гірські річки Українських Карпат, такі як Білий та Чорний Черемош, Прут, Тиса, а також Південний Буг зараховують до найскладнішої – третьої категорії складності. Саме тому на ці річки і лідирують в наш час за кількістю сплавів на катамаранах, рафтах, та байдарках.

  Чорний Черемош цікавий прихильникам рафтингу та сплавів на катамаранах і байдарках швидкою течією та частотою різноманітних порогів, тут не засумує ні новачок, ні досвідчений екстримал. Круті скелясті береги з багатовіковими смерками і соснами, велика кількість каньйонів пороги Великий Гук та Малий Гук робить сплав по Чорному Черемошу незабутнім враженням на все життя.

  Найбільш повноводним Південний Буг буває в квітні та на початку травня, в період повного танення снігів. Але рафтинг на Південному Бугу цікавий не тільки при великій воді. Мальовничі пейзажі Вінниччини, безкрайні лісові масиви і можливість не тільки купатись і загорати, а й проводити активне дозвілля привертають до Південного Бугу все більше шанувальників рафтингу та сплавів на катамаранах і байдарках. Досвідченим туристам водникам сподобається каскад Воробіївських порогів з відомим Київським порогом. Також не байдужими вони залишаться після проходження каскаду Печерських порогів. Новачки ж перед подоланням цих порогів можуть спершу набути навичок на тихих плесах і помилуватись красотами Поділля.

  Ріки Чорний, Білий Черемош і Південний Буг цікаві не тільки туристам водникам, а й досвідченим спортсменам на них кожного року проводяться Всеукраїнські змагання з водного слалому.

  Водний туризм та екотуризм щорічно набирає в свої лави все більше шанувальників. Україна як ніхто інший має для цього чудовий потенціал і бажання жити, берегти і розвиватись. На рафтингу і сплавах на катамаранах, кожен може знайти щось для себе та набути нового досвіду, просто любування мальовничими пейзажами.