Безпека на воді

Безпека на воді це основний наш акцент. Сплави по Південному Бугу, рафтинг річками Чорний та білий Черемош відносяться до активних способів відпочинку. Але як і інші активні види відпочинку потребують особливої обережності, особливо на воді. Для цього потрібно не тільки виконувати основні правила для відпочиваючих на воді, абсолютно виключити вживання алкоголю під час сплавів та рафтингу. Виконувати усі застороги і вимоги досвідчених інструкторів компанії ЕкстрімLife. Ці правила перед усім створенні для комфортного і безпечного перебування відпочиваючих  під час сплаву по Південному Бугу, рафтингу по Черемошу. Але нажаль не завжди виконання всіх правил є пріоритетом для відпочиваючих. Інколи виникають такі неприємні інциденти як сонячні опіки, сонячний удар, порізи, синці, тощо. Навчені гірким досвідом не виконання відпочиваючими правил і пересторог, досвідченні інструктора ЕкстрімLife, готові мабуть до будь-якого розвитку подій, мають  аптечку “на всі випадки з життя”.

Сонячні опіки.

Найбільш частим у нашій практиці є сонячні опіки.  На інструктажі перед сплавом по Південному Бугу, наголошується про необхідність головного убору та одягу, що повністю закриває тіло. Сонячний опік характеризується почервонінням шкіри, болючими відчуттями і можливим підвищенням загальної температури тіла. І хоча температура тіла підвищується людина може відчувати озноб.  Якщо ж Ви відчули що отримали сонячний опік, перед усім потрібно прикрити ураженні частини тіла зволоженою тканиною. Щоб вберегтись від подальшого впливу ультрафіолету та попередити інструкторів про опік. Ділянки шкіри що зазнали ураження Вам одразу, або ж по приходу на стоянку оброблять Пантенолом і нададуть першу медичну допомогу. Ні в якому разі не можна використовувати при сонячному опіку будь-які жировмісні препарати та засоби, що б не загострити проблему.

Сонячний удар.

Іншою проблемою при не дотримані рекомендацій і правил може бути сонячний удар. Під час сонячного удару відчувається загальна слабкість організму, підвищується серцебиття і дихання, відчувається нудота, підвищується температура. В такому випадку, постраждалого потрібно терміново перенести прохолодне місце, наложити на голову компрес з холодною водою. Зробити все можливе для того щоб зменшити температуру тіла до нормальної. В випадку якщо сонячний удар має важку форму – постраждалого потрібно негайно доставити до лікарні.

Інколи трапляються невеликі  негаразди такі як подряпини, синці, порізи від них не застрахований ніхто, і тут нажаль уже ніякі правила не допоможуть. Але і в цьому випадку на допомогу прийдуть інструктора ЕкстрімLife. Будь-яку невелику рану знезаражуть перекисом водню, при необхідності оброблять йодом чи іншими анестетичним засобом. Заклеять пластиром, чи  забинтують.

Для того щоб Ваш відпочинок на природі приніс масу задоволення, будь то сплав по Південному Бугу, рафтинг по Черемошу чи просто відпочинок на річці, потрібно передусім пам’ятати про правила безпеки на воді і на природі. Виконувати усі перестороги і зауваження інструкторів, і пам’ятати, що Ваша безпека – це перед усім Ваша задача. Ну і в випадку  певних негараздів, перед усім потрібно попередити інструкторів. Будьте здорові і не хворійте.