Категорії складності маршрутів.

Все більше і більше у світі набуває популярності активний відпочинок, а саме рафтинг. Рафтинг це  сплав річкою по порогам  на надувному човні (рафті), катамарані або на байдарці. В Україні річки багаті не лише краєвидами, але і гірськими річками. Це річки Чорний Черемош, Білий Черемош, Прут, Чорна Тиса. Також великою популярністю користується і річка Південний Буг, де є пороги 3 категорії складності. Тому цей тип відпочинку відноситься до екстремальних видів спорту. У світі прийнята класифікація складності порогів, виділяють шість категорій . Сьогодні розповімо про складність порогів, на яких організовує свої рафтинг тури туристична компанія ЕКСТРІМLIFE.

Південний Буг

   Одним із самих популярних маршрутів, серед туристів, являється маршрут на річці Південний Буг. А саме у Вінницькій обл. від села Никифорівці до села Печера. Загалом маршрут не категорійний і його протяжність 27км. На якому налічується до 11порогів 1-ї категорії та 4 шевери. Одним із найцікавіших порогів на цій ділянці є Київський поріг, який при високій воді може класифікуватися  2 категорії складності. До 2-ї категорія складності відносяться порги  які мають перешкоди типу вал, нескладні шивери, прижими. Швидкість потоку та нахил невеликий, траєкторія руху проглядається з води. Маршрут закінчується трьома каскадами Печерських порогів які при високій воді в сукупності відносять до 3-ї категорії складності. До 3-ї категорії складності відносять  перешкоди середньої важкості зі спокійним виходом. В руслі видно перешкоди у вигляді каміння, завали. Траєкторія руху визначається з  води.

Карпати

Одним із найцікавішим маршрутів компанія ЕКСТРІМLIFE також є рафтинг тур в Карпатах на Чорному та Білому Черемоші. Де маршрут прокладений по самому цікавому відрізку.  Довжина маршруту складає до 15 км і налічує в собі більше 20 порогів різної складності. При весняному паводку складність порогів характеризуються  2-ї та 3-ї категорії складності. Маршрути не важкі та не потребують особливих навиків. Всі необхідні навики отримують в процесі проходження порогу та під час інструктажу.

Грузія

Для досвідчених учасників є чудова можливість поїхати на рафтинг тур у Грузію. Складність маршруту відносять до 3-ї категорії складності  з окремими ділянками порогів 4-ї. До 4-ї категорії відносять пороги які мають складні перешкоди з великою кількістю каміння бочками та валами, також сильні прижими та небезпечні змиви. Під час проходження таких порогів необхідно робити огляд порогу з визначенням траєкторії руху. Необхідність виставлення страховки з берега.

Який би ви не обрали маршрут, досвідчені інструктора допоможуть та підстрахують. А надійність та професійність спорядження зроблять твій відпочинок комфортним та безпечним.