Вибираєм катамаран.

Досить часто туристів водників, що займаються сплавами по Південному Бугу цікавить питання “А який катамаран краще обрати? Який з них краще? І яка різниця?”. Я спробую висвітлити свою суб’єктивну думку з приводу плавзасобів на яких мені довелось ходити, а зокрема це катамарани які використовує компанія ЕкстрімLife в сплавах по Південному Бугу та Чорному і Білому Черемошах. До цього списку ввійшли катамаран К4 Спорт, Малиш-4, Кріпиш-4. Одразу зазначу що це не повний список плав засобів які використовують туристи і відпочиваючі для сплавів по Південному Бугу і ріках Білий та Чорний Черемош. Але мішати до купи байдарки, катамарани, рафти і каяки ми не станемо, і зупинимось поки тільки на катамаранах. Спробуємо детально розглянути їх характеристики.

Катамаран К4 “Спорт”

К4 “Спорт” – це чотирьохмісний катамаран фірми Neris його довжина 4,7 метра, ширина близько двух метрів. Складається з двох гондол і металічного каркасу. На гондолах розміщені сидіння для колінної посадки. Завдяки своїм задертим носовим та хвостовим частинам гондол катамаран надзвичайно маневрений, як на спокійній воді, так і при проходженні порогів. Завдяки металічному каркасу цей красень має вантажопідйомність 1200 кілограм. І може сміливо використовуватись для довготривалий подорожей з перевезенням речей. До недоліків можна віднести відчутну вагу, адже маса катамарана в сухому стані 40 кг, хоча потрібно зазначити що це помітно лише при транспортуванні катамарана по суші, на воді він легкий та маневрений. 

Катамаран “Малиш-4”.

“Малиш-4” – це також чотирьохмісний катамаран фірми Neris довжиною 4,7 метра і шириною 2 метра. Це цільний надувний виріб з п’ятьма незалежними балонами, два займають гондоли і три знаходяться по середині і виконують роль каркасу. На гондолах знаходяться сидіння для колінної посадки. Середина катамарана – палуба зроблена з мілкої міцної сітки, що запобігає затриманню води на палубі і дає можливість розміщенню на палубі додаткового вантажу, або ж малолітніх дітей. Завдяки відсутності металічного каркасу катамаран важить 35 кілограм, але це відбивається на його вантажопідйомності – лише 450 кг. Він являється спортивним класом суден і завдяки прекрасним характеристикам чудово себе показує як при сплавах по Південному Бугу, так і під час рафтингу на гірських річках Чорний і Білий Черемош.

Катамаран “Кріпиш-4”

“Кріпиш-4” виробник фірма Neris може використовуватись як чотирьохмісний так і шестимісний. Довжина 5 метрів, ширина 2,05 метра. Це цільнонадувний катамаран з вісьмома незалежними надувними відсіками. Чотири знаходяться в гондолах, ще чотири складають раму катамарану. “Кріпиш” має зручну рафтову посадку, коли гребець сидить на гондолі з зафіксованими в стременах на палубі ногами. Спеціальний колінний ремінь надійно фіксує його на катамарані і не сковує рухи. Завдяки об’ємним великим гондолам катамаран спрощує проходження пінистих річкових бочок. Незважаючи на свої вражаючі розміри, має найменшу з перерахованих вагу, лише 33 кг, і достатньо велику вантажопідйомність – 600 кг.

Кожен з катамаранів має як свої недоліки так і переваги, що по різному сприймаються під час помірного сплаву на Південному Бугу і швидкого рафтингу на Чорному Черемоші. І кожному потрібно зробити свій вибір посилаючись не тільки на характеристики катамарану, а в основному на свій досвід і уміння. Адже не стільки важливо який катамаран Ви використовуєте, головне злагоджена робота в команді і позитивний настрій.